مهارت هايی كه كارآفرينان برای موفقيت به آن نياز دارند

دبیر سایت یکشنبه 18 مهر 1400 - 23:08
مهارت هايی كه كارآفرينان برای موفقيت به آن نياز دارند
موفقيت اتفاقی بدست نمي آيد. برای موفق شدن بايد مهارت های خود را افزايش داد. اما در بين مهارت های گوناگون، چند مهارت هستند كه از بقيه بيشتر اهميت دارند و می توانند تاثيربيشتری در موفقيت كارآفرين بگذارند.

 اين مهارت ها عبارتند از:

1. توانايي مذاكره و ارتباط بر قرار كردن

وارن بافت به دانشجویان فارغ‌التحصیل توصيه كرد: "مهارت خود را در برقراری ارتباط با دیگران تقویت کنید. توانایی صحبت در جمع یکی از مهارت‌های باارزشی است که می‌توانید آن را توسعه دهید." اساسا مذاكره خوب مي تواند منجر به استفاده بهينه از فرصت و حتي ايجاد فرصت هاي جديد شود.

2. مديريت امور مالی شخصی

بيشتر كارافرينان موفق، ابتدا اقدام به مديريت درست منابع شخصي خود مي نمايند. آنها حساب شده خرج مي كنند و به اين نكته توجه دارند كه بايد مبلغي را پس انداز كنند. نر افزار ها و اپليكيشن هاي متعدد حسابداري و مالي رايگان به زبان فارسي تهيه شده كه مي تواند به شما كمك كند تا دخل و خرجتان را مديريت كنيد.

3. لزوم سرمایه‌گذاری متعدد

پس از مديريت مالی، نوبت به سرمایه‌گذاری می‌رسد. كارافرينان موفق به طور متوسط 7 منبع درآمد براي خود دارند. اين منابع درآمدي متعدد حاصل سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف است. در ابتداي كار اگر نمی‌دانید که در کدام عرصه سرمایه‌گذاری کنید، روزانه كمي وقت براي مطالعه در اين زمينه صرف كنيد و يا حتي به كلاس هاي آموزشي مرتبط برويد.

4. لزوم آشنايی با تكنولوژی های جديد و خصوصا وب

يكي از منابع مهم فرصت، تكنولوژی های جديد هستند. نبايد از اين منابع بكر و جديد غفلت نمود. در بستر تكنولوژی های جديد مي توان به ايده های نابی دست يافت و بسياري از موقعيت های فعلی را بهبود بخشيد.

5. توجه به مطالعه

کتاب‌هایی که می‌خوانیم نقش کلیدی در زندگی شخصی و حرفه‌ای ما دارند. آن‌ها چکیده‌هایی از دانسته‌های متخصصان و رهبران فکری هستند که می‌توانند کیفیت زندگی ما را به شکل چشم‌گیری بهبود بخشند. به طور منظم زماني را براي مطالعه در نظر بگيريد، حتي اگر اين زمان كم باشد. براي مثال روزانه 30 دقيقه به مطالعه اختصاص دهيد.

6. با ببر ها قدم برداريد

رفتار شما، ميانگين رفتار 5 فردي است كه بيشتر با آنها ارتباط داريد" اكر اطراف شما از افراد قوي، جسور، توانمند و با اخلاق پر باشد، شما نيز مانند آنها تبديل به ببر خواهيد شد. ام اگر در بين افرادي هستيد كه از مهارت و دانش پاييني بهره مي برند، شما هم فرصت يادگيري و پيشرفت در كنار آنها را نخواهيد داشت.

7. توجه به معنويت

معنويت و پایبندی به اصول اخلاقی مي تواند روحی قوی تر برای موفقيت و مقابله با سختی ها ايجاد كند.

نظرات
    ارسال نظر
    به انگلیسی وارد شود