آشنائی با امکانات فروشگاه ساز شاپفا

دبیر سایت جمعه 20 تیر 1399 - 15:51
آشنائی با امکانات فروشگاه ساز شاپفا
فروشگاه ساز، راهی فوری برای ایجاد فروشگاه اینترنتی است و شاپفا راهی آسان و و فوری برای مدیریت کسب و کار فروش اینترنتی است.

طراحی وبسایت گام اول در ایجاد یک کسب و کار اینترنتی

شما تصمیم گرفته اید وارد شغل فروش اینترنتی بشوید؟ یا قرار است در یک سیست مفروش اینترنتی مشغول به کار شوید؟

خوب پس دست بکار شوید و یک سایت فروش اینترنتی راه اندازی کنید. اول ببینیم یک سایت خوب باید دارای چند ویژگی باشد؟ مثلاً باید

- یک طراحی خوب و کاربرپسند داشته باشد
- باعث ترغیب کاربران به خرید شود
- برای کاربر جذاب باشد که دوباره به سایت مراجعه کند
- روش خرید در آن ساده باشد و مشتری را خسته نکند
- سایت با سرعت خوب کار کند
- دارای محتوای جذاب و کاربردی باشد
- قیمت، شرایط فروش، بسته بندی و ارسال مناسب پیش بینی شده باشد.
- اطلاعات مورد نیاز هر کالا به صورت دقیق در سایت درج شده باشد. 

اما طراحی سایتی با تمام ویژگی‌های لازم، باید از یک زیر ساخت قدرتمند و دانش به روز دنیا باشد.

شاپفا، یک سیستم قدرتمند است که من برای تولید فروشگاه های اینترنتی از آن استفاده می کنم. من به همراه مدیران فعلی در سال 91 شاپفا را ایجاد نمودیم ولی از سال 95 آن را به شرکا واگذار و سیستم مالکیت خارج شدم و اکنون به عنوان یک بهره بردار از این سیستم استفاده می کنم و به همه نیز استفاده از ان را توصیه می کنم.

در این نوشته پلن های مختلف این سیستم نرم افزاری مدیریت فروشگاه را بررسی می کنیم:

 پلن پایه سیستم مدیریت فروشگاه:

این بسته بیشتر برای کسانی مناسب است محصولاتی خاص و اندک دارند. درسته که تا 150 محصول می توانید بارگزاری کنید ولی محدودیت هاست (250 مگابایت) عامل مهم بازدارنده برای توسعه سایت است. 

این پلان برای تست بازار، شروع و آشنائی با نرم افزار و نحوه کار با آن مناسب است و راهی برای تست کردن مدیریت سیستم مدریریت محتوای شاپفا به حساب می آید. 

اگر تعداد محدودی کالا دارید و نیاز به ماژولهایی مثل کوپن تخفیف، عضویت کاربر، فروش کالای غیرفیزیکی و ده ها امکان فروشگاه حرفه ای ندارید، با پلان پایه شروع کنید و به موقع نیاز آن را ارتقا دهید.

نمونه فروشگاه ساخته شده با نسخه طلائی:

فروشگاه اریف استور

فروشگاه دی شاپ

فروشگاه توتو

پلن استاندارد مدیریت فروشگاه:

این مدل امکانات بیشتری برای ایجاد بستر فروش اینترنتی ارائه می کند. شما می توانید با این نسخه نامحدود محصول برای فروش درج کنید. می توانید از 3 کاربری برای مدیریت سایت استفاده کنید. 10 گیگابایت فضای هاست استفاده خواهید کرد و امکان فروش فایل نیز وجود دارد.

فروشگاهی که با امکانات پلن استاندارد شاپفا ساخته می شود، برای فروش مناسب است، هر چند هنوز ابزارهایی هست که برای یک کار حرفه ای به آنها نیاز هست و در این پلن عرضه نمی شود.

براساس تجربه دریافته ام که فروشگاه های زیادی با این پلن ساخته شده اند، و در واقع یک پلن استارت محسوب می شود و اغلب افراد بعد از چند ماه نسبت به ارتقا به نسخه پیشرفته اقدام می کنند.

فروشگاه هایی که با این نسخه الان کار می کنند:
فروشگاه اینترنتی عسل یاشیل

فروشگاه کروات پاترون

نسخه پیشرفته فروشگاه اینترنتی:

این یک نسخه کامل است. می توان گفت همه نیازهای یک فروشگاه کامل در این سیستم دیده می شود. 10 گیگابایت هاست خودش سالانه هزینه ای برابر با هزینه نسخه پسرفته شاپفاست. شما با خرید این پلن باارزش امکان و زیربنای ساخت یک فروشگاه خوب را دارید.

کوپن تخفیف در انواع و اقسام آن، فروش کالا و فایل، امکان مدیریت سریع کالاها، ویژگی های لازم برای سئو سایت، امکان فروش کالاهای متنوع (با رنگ و سایز و قیمتهای متنوع)، دسترسی به ویرایش قالب سایت و دهها امکان دیگر که برای مدیریت فروشگاه لازم است.

فروشگاه های زیادی با این سیستم ساخته شده اند. اینها چند مورد نمونه:

فروشگاه و مجله اینترنتی سپید مو

فروشگاه و مجله اینترنتی پریسو

فروشگاه و مجله اینترنتی ملیسه

فروشگاه اینترنتی ایل اول

فروشگاه و مجله اینترنتی همسرخوب

فروشگاه کالاپلاست

فروشگاه پیکوتویز

سفارشی سازی قالب و فرآیندهای سایت:

برخی سایتها که با شاپفا ساخته می شود، به سفارش مشتری، تغییرات اختصاصی در آنها صورت گرفته است. مثل سایت پیکوتویز، کالاپلاست، پریسو و ملیسه. 

برای سفارشی سازی بایستی نیازهای خود را اعلام فرمائید تا براساس تقاضای شما، مدت زمان و هزینه اختصاصی سازی اعلام شود. هزینه اختصاصی سازی سفارشی یکبار دریافت می شود.

فقط زیر همین نوشته، نظرتان را مرقوم فرمائید . .. کوپن تخفیف برایتان ارسال می شود. در صورت عدم دریافت کوپن تخفیف شاپفا، در واتساپ پیام بگذارید: 09120245731

بزودی چند فایل آموزشی برای کار با پنل مدیریت شاپفا تقدیم می شود.

تصویری از پنل مدیریت را ببینید تا متن های آموزشی را هم در روزهای آتی تقدیم کنم:

 

 

 

نظرات
    ارسال نظر
    به انگلیسی وارد شود